profil na facebook
aktualnosci
Strona główna / ALBA / Aktualności / Wszystkie aktualności
24cze 2007
kategoria:
Wrocław

I Wrocławskie Dni Recyklingu

W niedzielę 24 czerwca 2007r. na Wrocławskim Rynku odbył się finał I Wrocławskich Dni Recyklingu, których celem było:

  • zaangażowanie wszystkich mieszkańców do aktywnej ochrony środowiska,
  • kształtowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa,
  • promocja i popularyzacja selektywnej zbiórki odpadów.

Patronat honorowy nad akcją objął Prezydent Miasta Wrocławia, a patronat merytoryczny  Zarząd Gospodarki Odpadami i Politechnika Wrocławska.


W dniach 18-23 czerwca na terenie WPO Alba pod hasłem "wymień stary, wygraj nowy" prowadzona była bezpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W dniu finałowym, który miał miejsce na wrocławskim Rynku, organizatorzy prowadzili również zbiórkę surowców wtórnych, odpadów niebezpiecznych, baterii i innych odpadów, nagradzając sadzonką i eko-torbą każdego, kto oddał odpad do właściwego kontenera. Jednocześnie licznie przybywający z odpadami mieszkańcy naszego miasta mogli wziąć udział w quizie wiedzy ekologicznej, w którym główną nagrodą była nowa pralka i laptop. Choć pytania konkursowe były niełatwe i wymagały sporej wiedzy, finaliści doskonale sobie z nimi poradzili i odebrali zasłużone nagrody.

Podczas I Wrocławskich Dni Recyklingu miała miejsce wystawa finałowych eko-plakatów.  Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych nadesłali ponad 300 prac, z których do półfinału zakwalifikowano 24 plakaty. Dodatkowo przyznanow jedno wyróżnienie. W finale który odbył się 24 czerwca 2007 roku na Wrocławskim rynku spośród 24 prac jury wybrało 12, które zostały nagrodzone odtwarzaczami mp4, a za wyróżnienie wręczono aparat fotograficzny. Organizatorzy dla wszystkich 25 uczniów przygotowali ekologiczne torby z gadżetami. Wystawa udowodniła, że od dzieci możemy się naprawdę wiele nauczyć, a poziom ich wiedzy ekologicznej zaskoczył nawet organizatorów konkursu.

I Wrocławskie Dni Recyklingu zgromadziły ogromną rzeszę uczestników, którzy – jak wynika z rozmów – czują potrzebę codziennego dbania o środowisko, lecz… nie mają wystarczającej wiedzy, jakie prawa im przysługują i jak właściwie prowadzić segregację odpadów.

Kolejne, II Wrocławskie Dni Recyklingu już za rok!
Zapraszamy!

Powiązana galeria zdjęć:

wszystkie aktualności