profil na facebook
ŻORY - od dnia 03.01.2022 r. firma PTS ALBA obsługuje odbiór odpadów komunalnych na terenie miasta Żory. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi terminów odbiorów poszczególnych odpadów.
Strona główna / Dla mieszkańców / Odbiór odpadów komunalnych

Odbiór odpadów komunalnych

Zbieramy

 

 

 Odbieramy

W skład naszego taboru wchodzi ponad 380 pojazdów: są to pojazdy bezpylne (tzw. śmieciarki), pojazdy kontenerowe (tzw. hakowce i bramowce), pojazdy skrzyniowe, pojazdy specjalistyczne do zbiórki odpadów zielonych, a także pojazdy specjalistyczne do mycia pojemników, zamiatarki, pługosyparki, polewaczki oraz mobilne niszczarki dokumentów.

 

 Przetwarzamy

Przetwarzamy odpady we własnych instalacjach:

 

  Odzyskujemy

Jednym z ważniejszych elementów gospodarki odpadami jest odzyskiwanie surowców wtórnych ze śmieci. Głównymi zadaniami tego działania są:

  • zmniejszenie ilości składowanych odpadów
  • oszczędność zasobów naturalnych
  • oszczędność energii
  • ochrona środowiska naturalnego

Odzysk surowców wtórnych rozpoczyna się już w gospodarstwach domowych, tam odpady są wstępnie segregowane. Jest to bardzo ważny etap odzysku, który znacznie zwiększa wydajność dalszego pozyskiwania oraz przetwarzania surowców wtórnych. 
Odpady surowcowe transportowane są do oddziałów ALBA, gdzie w sortowniach wyodrębnione zostaną: szkło, makulatura, butelki typu PET, folia, chemia gospodarcza, inne tworzywa twarde i miękkie, metale żelazne i nieżelazne.