profil na facebook
aktualnosci
Strona główna / ALBA / Aktualności / Wszystkie aktualności
03mar 2014
kategoria:
Wrocław

Zima 2014

W styczniu wozy WPO Alba zaledwie 4 razy wyjeżdżały do akcji zimowego utrzymania dróg na terenie dzielnicy Śródmieście. Głównie do działań zapobiegających powstawaniu gołoledzi na jezdniach, chodnikach a także przystankach.

Akcję zima koordynuje Dział Oczyszczania Miasta i Usług Porządkowych. Od listopada 2013 r., czyli od rozpoczęcia sezonu zimowego, WPO Alba w sumie tylko 5 razy musiała podjąć działania. Dla porównania w ubiegłym sezonie ogłoszono aż 45 akcji zimowego utrzymania dróg, czyli dziewięć razy więcej.
Tym razem najwięcej pracy było w styczniu 2014 r. Utrzymujące się niskie temperatury - poniżej -5°C – spowodowały konieczność zastosowania na jezdniach mieszanki chlorku sodu oraz chlorku wapnia. Podczas 4 styczniowych akcji zużyte zostało 119 ton chlorku sodu, 3 tony chlorku wapnia oraz 0,425 tony chlorku magnezu – który zgodnie z wymaganiami umowy przetargowej jest stosowany w rejonie Ostrowa Tumskiego.
W związku z łagodną zimą spółka Ekosystem co miesiąc zleca wykonanie zamiatania jezdni w technologii zamiennej na wszystkich dzielnicach obsługiwanych przez WPO Alba, czyli na Śródmieściu, Psim Polu oraz połowie dzielnicy Fabryczna.
Akcja zima prowadzona jest także na terenie Spółdzielni Mieszkaniowych, Wspólnot Mieszkaniowych oraz Gminnych Terenów Zewnętrznych, gdzie pracownicy WPO Alba zajmują się utrzymaniem czystości i porządku zarówno wewnątrz budynków, jak i na terenach zewnętrznych.

wszystkie aktualności