profil na facebook
aktualnosci
Strona główna / ALBA / Aktualności / Wszystkie aktualności
16sty 2014
kategoria:
Wrocław

Nowoczesne Centrum Recyklingu

Nowoczesne Centrum Recyklingu Alby powstaje przy ulicy Szczecińskiej we Wrocławiu. Spółka rozbudowuje i unowocześnia instalację, tak aby odpady były przetwarzane w dużo większym stopniu niż dotychczas.

Przy Szczecińskiej od 2007 roku działa sortownia odpadów. WPO Alba planuje jeszcze sprawniej odzyskiwać odpady, a pomoże w tym właśnie nowoczesna instalacja. Do Centrum Recyklingu będzie trafiało więcej odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki, więcej też zostanie przetworzonych. W rezultacie na składowiska trafi mniejsza ich ilość. Schemat planowanego Centrum Recyklingu jest prosty:
• Firma odbiera selektywnie z wrocławskich osiedli odpady surowcowe, m.in. szkło, papier, tworzywa sztuczne i metale
• Odpady trafiają do Centrum Recyklingu przy ul. Szczecińskiej
• Instalacja odzyskuje na linii surowce, które można dalej przetworzyć
Do sortowni nie trafiają już zmieszane odpady, które obecnie od razu transportowane są do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, więc do mieszkańców okolicy nie docierają żadne nieprzyjemne zapachy.
Pomysł na Centrum Recyklingu zbiegł się z wdrożeniem we Wrocławiu nowego systemu gospodarki odpadami. Głównym celem ustawy było zwiększenie ilości odpadów, które można skierować do przetworzenia i odzyskać. To białe i kolorowe szkło, papier i tektura oraz tworzywa sztuczne i metale. Sprawnego sortowania i odzyskiwania odpadów wymaga także ustawa. Według jej założeń do 2020 roku z całego strumienia wytwarzanych śmieci powinno się odzyskiwać już 50% odpadów.

wszystkie aktualności