profil na facebook
aktualnosci
Strona główna / ALBA / Aktualności / Wszystkie aktualności
09mar 2015
kategoria:
Wrocław

„Green Force One"

Od marca mieszkańcy Wrocławia mogą oddawać wyselekcjonowane opady zielone ulegające biodegradacji. Pozostawione w specjalnych brązowych workach odpady WPO Alba odbierać będzie nowoczesną maszyną „Green Force One".

Na ulice Wrocławia wyjechała już specjalistyczna obrotowa śmieciarka „Green Force One", która dzięki specjalnym zabezpieczeniom eliminuje możliwość odcieków z odbieranych mokrych odpadów zielonych. Śmieciarka prezentuje się bardzo ciekawie, wzbudzając podziw szczególnie dzieci. A to dzięki kolorowym, ekologicznym naklejkom. Supermaszyna zabiera tylko odpady w brązowych workach. Co może do ich trafiać? Odpady zielone, takie jak: liście, skoszona trawa, odpady ulegające biodegradacji z terenów zielonych. Są one odbierane co 2 tygodnie, a dokładny harmonogram dostępny jest na stronie internetowej www.wroclaw.alba.com.pl/dla_mieszkancow/harmonogramy.html

-Harmonogram odbioru odpadów dostępny jest również poprzez specjalną aplikację na smarfony "Kiedy Wywóz” opracowaną przez firmę SophScope. Aplikację można pobrać ze strony kiedywywoz.pl - to z pewnością ułatwi życie mieszkańcom Wrocławia - przekonuje Seweryn Jochim z WPO Alba.

Aplikacja umożliwia przeglądanie harmonogramu dla danej lokalizacji oraz danej frakcji odpadu w swoim telefonie, co jest bardzo ważne przy wystawianie  1 x 2 tygodnia odpowiedniego worka (w jednym tygodniu żółty worek na tworzywa, w drugim tygodniu worek na odpady zielone) – jeżeli przegapimy termin wywozu lub pomylimy worki  -  musimy czekać następne 2 tygodnie.

 W przypadku większego zapotrzebowania na worki mieszkaniec może zgłosić się do biura obsługi odpowiedniego dla każdej dzielnicy, by to zgłosić.

Rada Osiedla Psie Pole - Zawidawie (ul. Krzywoustego 284),

Rada Osiedla Kowale (ul. Kowalska 71),

Rada Osiedla Widawa (ul. Kominiarska 26),

Rada Osiedla Zacisze - Zalesie-Szczytniki (ul. Parkowa 38/40/3)

oraz Rada Osiedla Biskupin -Sępolno-Dąbie-Bartoszowice (ul. Pautscha 4).

W wymienionych punktach można pobrać również żółte worki na tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe oraz metalowe.

 

Nie znaleziono galerii.

wszystkie aktualności