profil na facebook
aktualnosci
Strona główna / ALBA / Aktualności / Wszystkie aktualności
10mar 2015
kategoria:
Wrocław

Akcja "popraw swoją segregację"

Żółta kartka przypomina o segregacji

W Prusicach trwa akcja edukacyjna, której celem jest zwiększenie ilości segregowanych odpadów. Na ekoedukację mocno stawia gmina, a wspierają ją WPO Alba i lokalne stowarzyszenia.

Pierwsza akcja odbyła się  2 marca na terenie gminy Prusice. Samorządowcom zależy na tym, by zmniejszyć ilość odpadów zmieszanych. Chcą też, by mieszkańcy nauczyli się lepiej segregować odpady. Stąd kampania edukacyjna.

Mieszkańcy otrzymali worki do selektywnego zbierania surowców - papieru, szkła i tworzyw, jednak nie segregują śmieci tak, jak powinni.

- W 70 % pojemników należących do osób, które zadeklarowały selektywną zbiórkę i przez to płacą mniej za odbiór odpadów, znaleźliśmy  surowce. Surowce to nie śmieci – podkreśla Michalina Piskozub, specjalista ds. obsługi klientów strategicznych WPO Alba.

Akcja prowadzona w Prusiach ma na celu zwrócenie uwagi na selektywną zbiórkę i  bezpośrednie dotarcie do mieszkańca - do tej pory wszystkie formy edukacji ekologicznej  zwracały się do jakiegoś anonimowego Kowalskiego.

- Chcieliśmy być bliżej  i  zakomunikować, że segregacja dotyczy każdego mieszkańca i jest dla nas ważna – mówią nam specjaliści z Alby.

Teraz pracownicy WPO Alba wraz z przedstawicielem gminy Prusice  przeprowadzają akcję edukacyjną polegającą na poinformowaniu mieszkańców o obowiązku poprawy jakości swojej segregacji. Kontrolują też pojemniki na  śmieci. W pierwszym dniu akcji kontroli poddano 63 pojemniki, z których 45 pojemników, czyli ponad 70 procent, otrzymało „karną naklejkę” zwracającą uwagę, że w pojemniku znaleziono surowce.

Warto pamiętać, że właściwa segregacja to nie tylko ochrona środowiska, ale także naszych kieszeni. Za posegregowane śmieci płacimy się mniej, ale trzeba to robić dokładnie.  Obecnie stawki w gminie Prusice wynoszą  odpowiednio 8 i 16 złotych.

 Poniżej prezentujemy naklejkę, którą mieszkańcy Prusic mogą znależć na swoim pojemniku:

 

żółta karka.pdf

wszystkie aktualności