profil na facebook
dla_samorzadow
Strona główna / Dla Samorządów / Ekodozorca / Ekodozorca w mediach

Ekodozorca w mediach

Eksperyment z Ekodozorcami w Eurofaktach TVP Info - Kliknij tutaj aby obejrzeć materiał (od około 5 minuty)!

EkoDozorca pomaga wrocławianom w segregacji odpadów.

Efekty są świetne

"EkoDozorca to pilotażowy projekt WPO Alba, czyli jednej z kilku firm zajmujących się odbiorem odpadów z terenu Wrocławia. Opiera się on założeniu, że segregację odpadów najlepiej zacząć już u źródła, czyli w miejscu ich wytworzenia, a więc w przydomowych pojemnikach na odpady. Nie ma jednak pewności, że wszyscy mieszkańcy prawidłowo (albo w ogóle) segregują śmieci, a co za tym idzie, w poszczególnych pojemnikach mogą pojawiać się nieodpowiednie surowce."

www.ekosystem.wroc.pl

Rowerowi EkoDozorcy pomagają segregować śmieci

"...Często spotykamy na miejscu poprzesuwane śmietniki, nieraz nawet i powywracane, śmieci leżące wokół itd. Gdy już wszystko sfotografuję, biorę się za porządkowanie. Oprócz tego pomagam starszym osobom wyrzucić śmieci. Sam do najmłodszych nie należę, więc gdy widzę taką staruszkę, która drepcze do śmietnika ze sporym workiem, to podchodzę i pomagam. To naprawdę daje dużą satysfakcję widzieć wdzięczność tych osób. Mieszkańcy już mnie trochę znają i są wobec mnie bardzo przyjaźni."

www.wroclaw.pl

Ekodozorca pilnuje porządku na wrocławskich podwórkach

"...na liście jego codziennych zadań jest m.in. sprawdzanie, czy wszystkie surowce trafiły do odpowiednich pojemników, sortowanie surowców wrzuconych do niewłaściwych pojemników oraz dopasowanie liczby pojemników i częstotliwości ich opróżniania do potrzeb mieszkańców."

www.onet.pl

Rowerowy patrol czystości

"EkoDozorcy przywiązują się do swoich obszarów, a mieszkańcy do EkoDozorców. Gdy jednego z pracowników nie było przez jakiś czas, mieszkaniec osiedla się tym zmartwił i zadzwonił do WPO Alba z pytaniem, czy coś się stało. Okazało się, że EkoDozorca ma urlop i niedługo wróci do pracy."

www.portalkomunalny.pl

Lotna brygada śmieciowa

"Uczą, pomagają i wspierają – wszystko po to, by chronić środowisko. Mowa o działających we Wrocławiu 20 eko-dozorcach. Dbają o porządek w mieście i wspierają mieszkańców w segregowaniu śmieci. Dzięki ich działalności liczba segregowanych odpadów wzrosła dwukrotnie, a zatrudniająca eko-dozorców firma recyklingowa planuje zwiększyć ich liczbę."

www.wroclaw.tvp.pl